Zapraszamy Państwa na pierwszą w Polsce konferencję technologiczną dla osób z niepełnosprawnościami. Konferencja odbędzie się w dniu 10.11.2023 w Orientarium w Łodzi przy ulicy Konstantynowskiej 8/10.
To nie tylko konferencja technologiczna!
Niezwykle inspirujące rozmowy, spotkania, wymiana doświadczeń, możliwość spędzenia wolnego czasu w miejscu w którym został stworzony najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej.
Startujemy o godzinie 9:30. Planowany koniec konferencji godzina 16:00.
- Liczba uczestników około 60.
- Organizatorzy: Gesture To Speech Sp. z o.o. oraz RHS Sp. z o.o.
- Patronat: Prezydent Miasta Łodzi
- Catering: Serwis kawowy
Nasi prelegenci:

Mariusz Kędzierski – „Marzenia na wyciągnięcie ręki”
Artysta i mówca motywacyjny urodzony z wadą rozwojową rąk.
Od 2008 roku rozwija swoją pasję. Od tego czasu brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych na całym świecie. Mariusza prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w: Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, w Hongkongu, Nowej Zelandii i Australii oraz wielu innych. Pierwsza indywidualna wystawa Mariusza odbyła się w jednej z nowojorskich galerii – Caelum Gallery na Manhattanie (w maju 2018 roku), a we wrześniu 2019 wystawiał swoje prace w Tajpej.
Jego hiperrealistyczne portrety od kilku lat podbijają serca pasjonatów sztuki na całym świecie. W 2015 roku wyruszył w siedemnastodniową podróż po Europie, podczas której pokonał ponad 12 000 km, by inspirować ludzi poprzez sztukę – o tej podróży rozpisywały się największe światowe media.
Mariusz zdobył wiele nagród i wyróżnień. W 2016 roku jako pierwszy Polak wystąpił jako mówca motywacyjny w Azji, a w 2017 roku pojawił się na liście 100 Najbardziej Wpływowych Polaków z Niepełnosprawnością.
- sprawdź
- 1 h

Wojtek Wereszko – „Zespół vs banda”
Twórca i właściciel True Leader, były oficer Jednostki Wojskowej GROM i Formoza. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej im. T. Kościuszki we Wrocławiu, kierunku Dowodzenie Pododdziałami oraz Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii i Oceanotechniki i Okrętownictwa.
Posiada ponad 25 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze dowodzenia i kierowania zespołami oraz planowania i zarządzania projektami szkoleniowymi. Wiedzę zdobywał dowodząc Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej w ramach Międzynarodowych Morskich Sił Kontroli Dostaw (MIO MIF 2000/2001) oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, planując i organizując proces szkolenia w zakresie bojowego wykorzystania operatorów jednostek specjalnych. Przez siedem lat kierował wydziałem szkolenia, był komendantem Ośrodka Szkolenia Nurków Wojsk Specjalnych Jednostki Wojskowej GROM
- sprawdź
- 1 h

Piotr Cioch – „Technologie przyszłości dla osób z niepełnosprawnościami”
Twórca i założyciel EndoFund. Przedsiębiorca, od wielu lat związany z branżą medyczną i finansową. Od 14 lat dodatkowo zarządza firmą Endolink dostarczającą specjalistyczny sprzęt medyczny dedykowany chirurgii naczyniowej, kardiochirurgii, kardiologii inwazyjnej i radiologii interwencyjnej do szpitali. Specjalista kliniczny w zakresie implantacji stentgraftów do tętniaków i rozwarstwień aorty piersiowej i brzusznej. Ukończył Rachunkowość i Finanse na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada praktyczną wiedzę i bogate doświadczenie w zakresie usług finansowych i księgowości.
- sprawdź
- 20 min.

Janusz Piotrowski – „Głusi w biznesie”
Prezes Zarządu Uni-Lex Sp. z o.o., Dyrektor Zarządzający Grupy Uni-Lex., specjalizującej się we wszechstronnej obsłudze księgowej, kadrowej, prawnej i podatkowej dużych przedsiębiorstw, w tym firm produkcyjnych z kapitałem zagranicznym; współpracuje również z klientami zrzeszonymi w IFR. Jest partnerem w prestiżowym międzynarodowym konkursie Startup Powered by Invest in Lodz i w pierwszym projekcie „Sztuka Biznesu” realizowanym wspólnie z Akademią Muzyczną w Łodzi.
Zasiada w Radzie Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
Propaguje ideę zatrudniania i samozatrudnienia osób głuchych i niedosłyszących. Jest m.in. autorem i realizatorem projektu „GŁUSI W BIZNESIE” zrealizowanego pod patronatem Rzecznika Osób Niepełnosprawnych oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi.
W 2021 r. odebrał statuetkę Lodołamacza oraz srebrny medal LODOŁAMACZA na ogólnopolskim finale tego prestiżowego konkursu.
- sprawdź
- 20 min.

Brendon Zegarlicki – „Rewolucja w serwisie aparatów słuchowych”
RHS (Remote Hearing Aid Services) to rozwiązanie współpracujące z urządzeniami wszystkich producentów aparatów słuchowych dostępnych na rynku. Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami dla których wizyta w gabinecie protetyka słuchu jest dużym wyzwaniem. RHS rozwiązuje ten problem, pozwalając na zdalne przeprowadzenie diagnostyki.
- sprawdź
- 20 min.

Szymon Trochimiak – „Aplikacja łącząca dwa światy”
Jeden z założycieli projektu Gesture To Speeh. GTS to narzędzie AI dla osób posługujących się językiem migowym. Doceniony przez Forbsa jako jeden najzdolniejszych młodych Polaków w AI – https://www.forbes.pl/rankingi/lista-25-przed-25-wybralismy-najzdolniejsza-mlodziez-w-polsce-najmlodsi-maja-18-lat/3yc6m0p
- sprawdź
- 20 min.

Aleksandra Rakowska – „Zdrowie na talerzu”
Prezes fundacji Optimal Nutrition wspierającej propagowanie żywienia optymalnego dr Jana Kwaśniewskiego. Na swojej prelekcji opowie jak żywienie wpływa na życie osób z niepełnosprawnościami. Jak choroby cywilizacyjne możemy niwelować przez odpowiedni styl życia. Jak również opowie nam swoją historię w poszukiwaniu optymalnej drogi zdrowia.
- sprawdź
- 20 min.